Jak dbać o biżuterię.

Jeżeli chcesz aby twoja biżuteria cieszyła Cię jak najdłużej, nie zalecam moczenia jej, a tym bardziej kąpieli z użyciem detergentów. Nie każdy kamień lubi wodę. Sznurek traktowany detergentami może ulec zniszczeniu.

Kamienie mają również różną wytrzymałość, niektóre są mniej odporne na upadki czy uderzenia. Jeżeli planujesz dużą aktywność, lepiej zdjąć na ten czas biżuterię.
Staraj się też nie trzymać biżuterii blisko źródeł ciepła. Niektóre sznurki są topliwe.

Dwa słowa o oczyszczaniu „energetycznym” kamieni. 

Z mojej perspektywy minerały nie potrzebują oczyszczania. Cała natura jest stale połączona ze swoją pierwotną doskonałą matrycą. To ludzie przypisują jej niedoskonałość, którą postrzegają wokół siebie, ponieważ odbijają to, co trzymają w środku (we własnym umyśle). To, że kamień zetknął się z niską wibracją, nie oznacza, że stracił kontakt ze swoją istotą lub że jego istota została zanieczyszczona. Można zapewne prześledzić z czym zetknął się na swojej drodze, jednak czy przez to zapomniał kim jest? To raczej domena ludzi 😉 Wszystko co nas otacza jest swoistym lustrem tego, co nosimy wewnątrz siebie. Zaufaj mądrości natury i jeżeli poczujesz, że Twój kryształ potrzebuje oczyszczenia, to może być to wskazówką, aby udać się na przykład do lasu, wyciszyć i doznać uzdrowienia chaosu we własnym umyśle. 
Warto dbać o higienę umysłu, wówczas przestaniemy dostrzegać potrzebę oczyszczania, naprawiania czy zmieniania tego, co na zewnątrz nas.